Bezoekers van MOP's (mannen ontmoetingsplaatsen) zijn extra kwetsbaar voor geweld of chantage: ze cruisen in afgelegen gebieden en dat willen ze geheim houden. Volgens de politie leidt naar schatting tachtig procent van de bezoekers aan een MOP een heteroleven.
Geweld tegen homo's op MOP's blijft voor het overgrote deel verborgen, omdat de mannen vaak geen aangifte doen uit angst dan uit de kast te moeten komen. “Naar schatting tachtig procent van de bezoekers leidt een heteroleven”, zegt Marja Lust van Roze in Blauw, het homonetwerk van de Amsterdamse politie. “De meeste mannen kiezen bewust voor de anonimiteit van zo’n ontmoetingsplaats. De drempel om je bij de politie te melden als je er bent beroofd of in elkaar geslagen, is daardoor extra hoog. Je moet dan bekendmaken dat je homoseksuele contacten hebt, terwijl ze dat juist geheim willen houden.” Het maakt de mannen een makkelijk doelwit voor chantage.
Ook de locaties van MOP's maken de mannen een makkelijk doelwit voor geweld. Neem bijvoorbeeld De Oeverlanden, een overgeschoten reep natuur tussen de Nieuwe Meer en de A4 van Amsterdam naar Schiphol. Daar werd afgelopen donderdag nog een 63-jarige man ernstig mishandeld. De politie bevestigt dat het om homogerelateerd geweld gaat. De ontmoetingsplaatsen zijn veelal afgelegen plekken die slecht verlicht zijn.
Deskundigen denken we dat het geweld tegen homo’s daadwerkelijk toeneemt. Maar zolang veel slachtoffers zich niet melden, is het lastig dat vast te stellen. Dat geldt helemaal voor cruisegebieden. Lust: “Het is lastig om de vinger erachter te krijgen wat daar gebeurt. Het zogeheten dark number is groot.”
www.hatecrimes.nl
bron: Metronieuws |